Nerwica lękowa i agrofobia

Mam kilka pytań.Może na początek wyjaśnie jak wygląda moja sytuacja. Od 6 lat choruje na agrofobie stwierdził to psychiatra a od 8 miesięcy na nerwice lękową.Chodzilam na psychoterpia bralam tabletki,dodam ze mieszkam zagranica slabo znam jezy.W skrocie,od 6 miesiecy nie wychodze z domu,biore wolne z pracy i szkoly tak juz od kilku miesiecy.Nie jestem w stanie nic zalatwic sama,nawet wyjsc do sklepu.Mam ostre bole somatyczne,hipohondrie i natretne mysli. Czy kwalifikuje sie do szpitalaprzezNFZ ?

Oczywiście objawy, które pani przedstawiła są podstawą do hospitalizacji refundowanej przez NFZ. Szczególnie w sytuacji przyjmowania leków, które nie przynoszą poprawy samopoczucia, a dolegliwości somatyczne, które pani dokuczają są na tyle intensywne, że utrudniają codzienne normalne funkcjonowanie. Proszę się zgłosić do lekarza psychiatry i poprosić o skierowanie na leczenie w placówce świadczącej usługi psychiatryczne lub do szpitala z oddziałem psychosomatycznym.