Czy nic się nie stanie, jeśli będę stosować ten lek jednocześnie z innymi?

Witam, Zgodnie z zaleceniem lekarza przyjmuję leki : egzysta, symla, Trittico oraz Depratal. Od wczoraj boli mnie gardło i kupiłam Strepsils do ssania. Niestety na ulotce jest jedynie informacja o braku znajomości wpływu tego leku na inne leki. Stąd moje pytanie :Czy nic się nie stanie jeśli będę stosować ten lek?

Redakcja abcZdrowie

Witam, nie musi się Pani obawiać. W zależności od rodzaju tabletek przeciwdziałających bólowi gardła, w składzie może być alkohol 2,4-dichlorobenzylowy, amylometakrezol lub flurbiprofen. Ten ostatni składnik to niesteroidowy lek przeciwzapalny, zaś amylometakrezol to pochodna fenolu o działaniu antyseptycznym. Ilość zawarta w tabletkach do ssania nie powinna wchodzić w interakcje z innymi lekami, natomiast warto pamiętać przede wszystkim o zastosowaniu się do wskazań producenta pastylek, odnoszących się do dobowego spożycia. Drugą kwestią jest długość stosowania preparatów na ból gardła – tutaj również należy pilnować wytycznych producenta, zazwyczaj zasadność ssania pastylek przeciwbólowych to 2 dni, po tym okresie należy skonsultować z lekarzem internistą dolegliwości, w przypadku gdy nie ustępują. Jeśli jest Pani zainteresowana, to proszę zapoznać się z artykułem wskazującym preparaty, które warto wybrać w przypadku infekcji czy bólu gardla: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-tabletki-na-bol-gardla-wybrac.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.