Czy nieświeża sałatka może spowodować gorączkę?

Byłam u rodziny i tak mi się wydaje ze sałatka która zaserwowali było coś z nią nie ok. Teraz mam powyżej 38°C i wymioty. Co powinnam zrobić czy mam wzywać karetkę? ?? Proszę o pomoc.

Sałatka mogła być nieświeża i mogły się w niej namnożyć niekorzystne dla zdrowia bakterie powodujące takie objawy. Nie wiem czy towarzyszą Pani jakieś dodatkowe objawy dlatego trzeba bacznie obserwować i w razie pogorszenia stanu należy udać się do lekarza. Przy utrzymujących się wymiotach lub biegunce należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu.

Pozdrawiam,
Dietetyk, Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)