Czy normalizacja hormonów odwróci przebieg choroby?

Witam, mam pytanie. Ponad rok temu stosowalam drastyczna diete, zaczelam lysiec. Doszło do zaburzen gospodarki hormonalnej. Brak estrogenow i nadmiad dheas spowodowal lysienie androgenowe. Czy normalizacja hormonow odwroci przebieg choroby? Czy wlosy odrosna? Obecnie stosuje Syndi 35, ANDROCOUR i zewnetrznie Loxon 5% i Alpicort E.Wlosy mniej wypadają, ale nie odrastaja. Prosze o pomoc.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Normalizacja gospodarki hormonalnej powinna pomóc, ale nie zawsze jest to wystarczające. Podczas odchudzania mogło dojść również do niedoborów składników odżywczych, minerałów, witamin (najważniejsze to cynk, biotyna, żelazo). Cynk i biotynę można uzupełniać preparatami bez recepty, odnośnie żelaza należałoby wykonać badanie morfologii krwi i stężenia ferrytyny we krwi. Warto wykonać badanie trichoskopowe u doświadczonego dermatologa, który będzie w stanie określić mechanizm i typ łysienia. Pacjentom który mają do tego wskazania polecam mezoterapię z peptydami biomimetycznymi oraz osocze bogatopłytkowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty