Czy objawiają się zaburzenia lękowo-depresyjne?

Czy ktos mi moze powiedziec czym objawiaja sie zaburzenia lekowo depresyjne? Mam ciocie psycholog i mama z nia rozmawiala o tym ze moge na to cierpiec i trzeba cos z tym zrobic bo zachowuje sie dziwnie od kilku tygodni ale nie chce z nikim o tym rozmawiac. Bardzo prosze o pomoc

Ma Pani 23 lata i jeśli nie zachodzą żadne szczególne okoliczności to ewentualne leczenie jest możliwe tylko przy Pani zaangażowaniu w ten proces i jeśli się Pani na to zdecyduje. Własny dyskomfort i cierpienie psychiczne jest prawie zawsze wskazaniem do konsultacji z psychologiem. Czasami jednak sami nie zauważamy, że coś dzieje się z nami i wtedy informacja od kogoś bliskiego może być bardzo pomocna.

Na pewno jeśli zdecyduje się Pani na konsultacje powinna ją przeprowadzić osoba z którą nie łączą Pani ani nikogo z Pani rodziny więzi osobiste. Diagnoza psychologiczna wykonana przez członka rodziny jest zwyczajnie nieetyczna i może mieć działanie jatrogenne.