Czy objawy są na tle nerwowym?

Witam. Mam 39 lat,od pół roku źle się czuję. Miewam drżenie całgo ciała, po przebudzeniumam kołatanie serca i mrowienie w dloniach i stopach. Przeszywa mnie też fala gorąca trzyma chwilę i puszcza,oczywiście powtarza się to kilka razy dziennie. Nachodzą mnie tez jakieś głupie myśli typu ze zaraz zemdleję,że umrę jak cos mnie boli i jeszcze wiele róznych. Czuje tez gule w gardle przez co nie mogę jeść i chudnę i od kilku dni mam problemy ze spaniem.Czy to na tle nerwowym?

Witam!
Opisuje Pani klasyczne objawy nerwicowe i najprawdopodobniej w tym kierunku należy iść zmierzając do prawidłowej diagnozy. Jednak dane uzyskane od Pani są niepełne. Problem cyklu miesięcznego i ew. wczesnej menopauzy. Wskazana konsultacja ginekologiczna z ew. zbadaniem poziomu hormonów. Osobiście obstaję przy pierwszej wersji.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.
Natomiast do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
nerwice, lęki, depresja
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Warto jednak przeprowadzić pełną diagnostyką hormonalną.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe, należy dotrzeć
do źródła problemu, czyli przyczyny Pani lęków i innych
dolegliwości i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy czy depresji oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani zdrowie, spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl