Czy obraz USG był niejasny?
Ginekolog na usg dopochowym zobaczył cystę na jajniku. Po chwili powiedział, że może to nie cysta a pęcherz. Powiedział że jeśli chce mi sie sikac to bedzie to pęcherz. Czy lekarz w takim przypadku moze miec problem z odczytaniem obrazu usg? Czy mam sie martwic?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
proszę nie martwić się na zapas. Odczyt obrazu USG zależny jest nie tylko od doświadczenia danego lekarza, ale również sprzętu, z którego korzysta. Możliwe więc jest błędne odczytanie obrazu USG w przypadku starszego sprzętu. Inną możliwą przyczyną niewyraźnego obrazu na USG dopochwowym są zmiany zachodzące w macicy w czasie cyklu miesiączkowego.
Jeśli niepokoi Panią opisana sytuacja, to warto udać się do innego specjalisty, który wykona badanie ponownie. Wówczas będzie Pani miała pewność i dowie się, czy posiada Pani cystę na jajniku.