Czy moje zaburzenia lękowe w końcu miną?

Witam biorę aciprex 10mg zaczelem od 1/2tabletki po 8 dniach biorę cała wieczorem do tego alprox 0.5-0-0.5 w dniu dzisiejszym jest równe 14 dni od brania aciprex czy jest to możliwe że od leku mam powiekszone stany lękowe? Często czuje tzw kluche w gardle, stresuje się tym że zostanę sam z córką bądź tym że jadę do teściów lub do mamy, od razu mam czerwone policzki. Chodzę na psychoterapię. A problemy z zasypianiem są, na spanie biorę apo zolpin pół tabletki na noc lecz wczoraj wziąłem cała bo się strasznie bałem nie wiadomo czego będąc w domu.... Czy ten stan minie? I będę mógł normalnie funkcjonować w sensie iść do kogoś w gości czy do restauracji bez obawy o zaburzenia lękowe bądź czerwona buzię? Przyznam że miałem 3 sytuację u szwagra w restauracji i przy czytaniu artykuły w Internecie na temat co mi może być 8 nagle uderzenie ciepła i do łazienki luźny stolec. I lekarz powiedział że to początki zaburzeń lekowych że mam książkowe objawy, mam cudowna córkę i żonę czy ten trudny okres minie bym mógł się nimi cieszyć? Lekarz mówił że aciprex będę brał 6 miesięcy i będzie po problemie. Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,
Ciekawi mnie to od kiedy cierpi Pan z powodu objawów i po jakim czasie trafił Pan do lekarza. Na podstawie krótkiego opisu wnioskuję, że chyba leczy się Pan od niedawna. Bardzo dobrze, że stosuje Pan leczenie kompleksowe czyli farmakoterapię oraz psychoterapię. Nikt nie postawi niestety Panu bardziej precyzyjnych rokowań od lekarza prowadzącego, gdyż to on przeprowadził z Panem wywiad i postawił diagnozę. Druga kwestia to taka, że każdy przypadek jest inny i to bardzo trudne ocenienie jak długo potrwa leczenie, gdyż nie da się przewidzieć postępów jakie w nim nastąpią. Ogólnie zaburzenia psychiczne nie są łatwe do leczenia i trwa ono bardzo długo nawet latami. Na szczęście zaburzenia lękowe można skutecznie leczyć tym bardziej, jeśli pacjent wykazuje motywację do zmiany. Mam nadzieję, że jest duża szansa na wyleczenie tylko musi Pan wykazać się cierpliwością, gdyż leczenie będzie dosyć długo trwało. Dwa tygodnie stosowania tego typu leków to naprawdę bardzo mało. Doradzam Panu dokładne przeczytanie ulotki od leku Aciprex, gdyż wyraźnie jest tam napisane, że lek ten działa po upływie minimum 2 tygodni i wcześniej może wystąpić nasilenie objawów lękowych. Po kilku tygodniach, jeśli nadal będzie utrzymywało się pogorszenie należy skontaktować się z lekarzem. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i jestem przekonana o tym, że w niedalekiej przyszłości znowu będzie się Pan cieszył życiem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/