Czy odchudzanie preparatem CGA800 jes bezpieczne i skuteczne?

czy odchudzanie preparatem CGA800 jes bezpieczne i skuteczne. Dziękuję.

Preparat o który Pani pyta to ekstrakt z materiału roślinnego zawierający jako główny składnik aktywny kwas chlorogenowy. Jest to związek z grupy polifenoli będący silnym przeciwutleniaczem. Jest on naturalnie zawarty w wielu produktach roślinnych, na przykład w owocach jagodowych. Pobierany przez organizm z naturalnych źródeł ma charakter przeciwutleniający, a więc przeciwdziała starzeniu, obniża ryzyko chorób degeneracyjnych i nowotworowych. Nie ma jednak potwierdzonego naukowo wpływu kwasu chlorogenowego na regulację masy ciała, a dawki stosowane w preparatach będących suplementami diety nie zostały dostatecznie przebadane pod kątem bezpieczeństwa stosowania przez dłuższy okres czasu. Sugerowałabym raczej korzystanie z naturalnych stymulatorów metabolizmu, szczególnie owoców jak ananas lub cytrusy. Przy odpowiedniej diecie zwiększają tempo utraty niepożądanych kilogramów jednocześnie nie stanowiąc zagrożenia dla równowagi organizmu i zdrowia.