Czy osoba mająca krew w stolcu powinna natychmiast jechać do szpitala?
Dzień dobry Mam problem z stolcem.. była w nim krew. Zdarzało się to raz na jakiś czas (co 4-5 mc jednorazowo) Ostatnio przez 4 dni się nie wypróżniałam na 5 dzień byłam w toalecie 8 razy z czego 4 razy była krew. 2 stolce były z mała ilością krwi widoczną tylko na papierze, natomiast 2 kolejne były z bardzo duża widoczną krwią była wszędzie na muszli.. Byłam u lekarza miałam badanie ale nie było śladu krwi.. zlecono mi usg brzucha ale termin mam na za 2 tyg. czy jechać z tym do szpitala czy poczekać do usg i wtedy zapisać się na kolonoskopie ?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Ślad świeżej krwi w stolcu może być wynikiem np. zaparć. Jeżeli podstawowe badania jak morfologia, crp itp. są prawidłowe, może Pani spokojnie przejść diagnostykę w trybie ambulatoryjnym. Jeżeli pojawi się masywne krwawienie, silne bóle, to należy niezwłocznie udać się na SOR.