Czy pękające krotski są skutkiem ubocznym leku na drożdżycę?

W poniedzielek ginekolog przepisala mi Nystatyne VP na drożdżycę , swedzenie i pieczenie ustało ale od wczoraj pojawily sie małe krostki, jakby malutkie pękające ranki. Szczypia i mam wrazenie ze jest ich coraz wiecej. Przemywam te miejsca octaniseptem i kontynuuje antybiotyk. Czy to skutek uboczny leku czy inna infekcja? Dodam jeszcze że przechodziłam infekcje grzybicze i bakteryjne ale pierwszy raz sa te krosty. Wizyte u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana ponowna ocena przez lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć