Czy picie drożdży piekarskich jest bezpieczne i zdrowe?

Czy picie drożdży piekarskich jest bezpieczne i zdrowe ? Jak często je ewentualnie można spożywać ? Czy przy grzybicy paznokci juz leczonej można je spozywac ?

Jest bezpieczne. Drożdże znane są z wysokiej zawartości witamin z grupy B, w szczególności ryboflawiny (B2) oraz kwasu foliowego (B9).
Drożdże są również bogatym źródłem licznych mikro i makro składników. Dostarczają sód, potas – pierwiastki regulujące ciśnienie krwi, ponadto wapń, fosfor, które wzmacniają strukturę kości, magnez pomagający walczyć ze stresem, żelazo dla chorych na anemię oraz cynk szczególnie ważny w diecie mężczyzn, gdyż zapobiega prostacie i mangan.

Drożdże nie wywołują grzybicy, zatem można je bez obaw stosować przez 3 miesiące i zrobić 1 miesięczną przerwę.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/