Bezpieczeństwo jedzenia drożdży

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące drożdży, czy bezpieczne jest ich codzienne spożywanie w postaci rozpuszczonej we wrzątku? Czy może zawierają pierwiastki bardzo szkodliwe dla zdrowia?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Drożdże nie zawierają pierwiastków szkodłiwych dla zdrowia, jednak należy zachować umiar w ich spożywaniu.
Pozdrawiam serdecznie

Drożdże to żywe grzyby jednokomórkowe wpływające na fermentację cukru. Są stałym składnikiem wina i piwa, a także pieczywa i wyrobów cukierniczych. Ponadto stanowią cenne źródło witamin, zwłaszcza z grupy B.
Witaminy znajdujące się w drożdżach (B2, B12, H) pobudzają proces przemiany materii i likwidują zaparcia.Drożdże nie są szkodliwe dla zdrowia. pozdrawiam