Czy picie kilku piw tygodniowo świadczy o alkoholizmie?

Witam, moim zdaniem nie mam problemu z alkoholem ale zona twierdzi inaczej... czasami w tygodniu wypije 1 moze 2 piwa a w kazda sobote wypije srednio 2/3 piwa lub 2 drinki. Czasami na jakies swieta.czy przy okazji jak odwiedza nas rodzina to wypije tez pare drinkow ale nie mam stanu " upojenia alkoholowego ". Potrafie odmuwic picia alkoholu, czy mam problem i potrzebuje jakiegos leczenia lub terapi .?

Często o uzależnieniu może świadczyć nie tylko częstotliwość picia, ale także motywacja do sięgania po alkohol i sama potrzeba. Jeśli nie ma Pan pewności, a chciałby Pan konkretnej diagnostyki stopnia uzależnienie (bądź jego braku), warto skorzystać z pomocy ośrodka terapii uzależnień, gdzie pierwszym krokiem jest właśnie szczegółowy wywiad i badania (najczęściej testowe) dotyczące stopnia zależności od alkoholu. Będzie Pan miał nie tylko jasność, ale w razie potrzeby także od razu będzie Pan mógł skorzystać z pomocy i leczenia.