Czy picie marchwi wpłynie na koloryt skóry?

witam mam pytanie poniewaz jestem blada i mam jasna cere zaczelam pic codzien sok lub 2 szklanki marchwi wyciskam sama w sokowirowce jednak okazuje sie ze niby nie mozna codzien pic jaka jest prawda ile litrow i jak czesto mozna pic by sobie nie zaszkodzic ?

Zmiana koloru skóry przy piciu soku z marchwi jest przejściowa, barwnik jest także magazynowany w wątrobie i hamuje metabolizm leków i innych substancji. Normy ilości soku nie ma, tu trzeba użyć zdrowego rozsądku, wszystko w nadmiarze szkodzi.

Niestety nadmierne wypijanie soku z marchwi nie spowoduje, że nagle otrzymamy piękną opaleniznę. Jedynie może przyczynić się do łatwiejszego uzyskania jej przy opalaniu, jednak we wszystkim nalezy zachować umiar.