Petroleum D5 (nafta oczyszczona) a wątroba i nerki

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące stosowania leku Petroleum D5. Czy picie nafty oczyszczonej (Petroleum D5) szkodzi na wątrobę i nerki? Czy jest taki lek groźny na osoby która leczy się od nowotworu? Petroleum D5 jest środkiem pomagającym mi na chorobę lokomocyjną, na którą cierpię od dziecka. Nie chcę przyjmować żadnych środków farmakologicznych typu Aviomarin itp., tym bardziej, że pomaga mi właśnie Petroleum D5, czyli nafta oczyszczona. Zastanawiam się jedynie czy może ona szkodzić na wątrobę i nerki? Szczególnie zaznaczam, że leczę się na nowotwór. Czy Petroleum D5 może w mojej sytuacji powodować jakieś negatywne skutki uboczne? Nie wydaje mi się, żeby stało się cokolwiek złego, ale z drugiej strony trochę się boję podejmować takie decyzje sama... Z góry dziękuję za odpowiedź w mojej sprawie. Pozdrawiam.

Witam,

proszę nie szukac pomocy w internecie tylko stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Jest to zbyt poważny problem aby radzić się na forach! Często czytam tu błędne odpowiedzi na pytania zainteresowanych.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk