Czy Piperyna działa odchudzająco?

Witam bardzo zależy mi na państwa odpowiedzi Jestem na diecie od dietetyka gdyż mam sporo tłuszczu w brzuchu chce schudnąć dostałam sporo wiadomości na maila na temat tabletek piperyna forte 95%stężenie jest to drogie bo aż 137zl 15tabletek tylko pytanie czy naprawdę to działa? Bardzo zależy mi na odpowiedzi

Piperyna to alkaloid piperydynowy pieprzu czarnego, Piperyna niewątpliwie wzmaga wydzielanie soków trawiennych (żołądkowego, trzustkowego, jelitowego), poprawia strawność pokarmu, jego wykorzystanie. Równocześnie pobudza wydzielanie noradrenaliny i adrenaliny w zakończeniach nerwów sympatycznych (współczulnych), podnosi stężenie cyklicznego adenozynomonofosforanu cAMP, poprzez hamowanie aktywności fosfodiesterazy. Wzmaga wchłanianie leków i witamin. Jednak gdyby miała udowodnione naukowo badanie dużego spalania tłuszczu na świecie nie było by otyłych ludzi. Myślę że warto zacząć odchudzanie bez tego suplementu sama Pani oceni czy jest warte wydanie pieniędzy na jego kupno, jeśli dieta została ułożona indywidualnie dla Pani i bierze pod uwagę wszytsko co związane z Pani osobą to myśle że żadna suplementacja nie będzie konieczna.