Czy po operacji przepukliny mogę uprawiać boks?

Witam mam 43lata 7lat temu miałem zabieg na.przepukline pachwinową z użyciem siatki niestety po tylu latach znowu mi się odnowiła i miałem zabieg laporoskopowo moje pytanie czy po nawrocie mogę dalej uprawiać boks i chodzić na silownie i czy mogę wrócić do.treningow po 2 miesiącach po laparoskopii co mam zrobić żeby to się nie.odnawialo pozdrawiam

Moim zdaniem powinien Pan wracać do aktywności stopniowo, rozpoczynając od ćwiczeń wzmacniających mięsień poprzeczny i prosty brzucha, a także m. pośladkowe. Odpowiednia stabilizacja korpusu powinna zapewnić przeciwwagę do zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej w trakcie wysiłku.