Czy po takiej ekstrakcji będę mogła założyć protezę?

"Dzień dobry. Mam 28 lat i protezę akrylowa góra dół przykrywającą zarośnięte zepsute korzenie zębów. Pomijając całą wcześniejszą historię choroby która doprowadziła mnie do miejsca w którym jestem czyli opieki psychiatrycznej i skierowania na cito (za dwa dni) do chirurga szczękowego na wycięcie korzenia który w tej chwili jest w stanie zapalnym. Bardzo chce ratować siebie i jestem mocno zmotywowana dzięki terapii ale mam dwa pytania. Czy po takiej ekstrakcji będę mogła założyć protezę i jakie znieczulenie jest używane w takich przypadkach. Dodam że całe dziąsła są koloru bordowego i wyglądają jak spuchnięte. Proszę o odpowiedź bo cała ta sytuacja jest dla mnie bardzo ciężką boje się bólu ale i sama decyzja żeby zacząć działać była i jest dla mnie bardzo trudna" Dzień dobry. Zamieszczone w cytacie pytanie jest pytaniem które zadałam wcześniej i na które dostałam odpowiedź żeby skonsultować się z chirurgiem stomatologi tak też zrobiłam i moje kolejne pytanie jest takie: podczas wizyty u chirurga stwierdził on białe zmiany na policzkach i skierował mnie do periodontologa. Czym zajmuje się taki specjalista i co mogą oznaczać te zmiany? Jakie są metody ich usuwania i czy perdiontolog zajmuje się inwazyjnymi metodami leczenia czy raczej nie?

W pierwszej kolejności powinna Pani umówić się na wizytę do chirurga stomatologicznego,który z całą pewnością wszystko wytłumaczy i pokieruje ewentualnym dalszym leczeniem.