Czy po takim czasie jeszcze można naprawić ścięgno?

Ponad miesiąc temu skaleczyłem stopę . Na sor nie zrobiono badań . Antybiotyki podane po tygodniu nie pomogły nadal jest obrzęk oraz płyny w stopie .Rezonans wykazuje całkowite rozcięcie zginacza palucha. Czy po takim czasie jeszcze można naprawić ścięgno ? Czy naprawia się ścięgna palców stopy czy są one niepotrzebne ?
KOBIETA, 39 LAT 2 miesiące temu

Szanowna Pani - do rozpoznania całkowitego uszkodzenia ścięgna palca w tym w szczególności stopy zazwyczaj ( w ponad 90% przypadków) nie są potrzebne żadne badania dodatkowe - podstawą postawienia diagnozy jest badanie fizykalne pacjenta. Sądząc z wywiadu doznała Pani skaleczenia i w takich wypadkach rana wymaga rewizji z jednoczasowym zaopatrzeniem ( szyciem) uszkodzonego ścięgna. Brak w Pani wywiadzie opisu sposobu zaopatrzenia samego skaleczenia stopy ( rana była szyta? przeprowadzono jej rewizję? Odstąpiono od rewizji z powodu zakażenia ? Zakwalifikowano Panią do zabiegu odroczonego? W ogóle odstąpiono od szycia ścięgna? )