Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po takim czasie powinnam odczuwać jakieś inne objawy ciąży?

Dzień dobry . Uprawiałam seks z chłopakiem z zabezpieczeniem (prezerwatywa) 31.12 , dwa dni pozniej 02.01 dostałam miesiączki , trwała tak jak zwykle 6 dni. Wspomnę że okres mam regularny co 30 dni. Od tamtego czasu nie odbyłam już żadnych stosunków seksualnych . Okres spóźnia mi się już 15 dni(45 dzień mam). Czy to możliwe ze jestem w ciąży ? Odczuwam ból sutków, ból lewego jajnika oraz podbrzusza ( ból trwa od około tygodnia , nie jest on bardzo silny , raczej chwilowy, a jak dotychczas miesiączki miałam bardzo bolesne.) mam również zawroty głowy. Czy po takim czasie powinnam odczuwać jakieś inne objawy ciąży ? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ciąża w tym wypadku jest raczej mało prawdopodobna – jeżeli podczas zbliżenia była Pani zabezpieczona, a współżycie miało miejsce podczas dni niepłodnych, to ryzyko zapłodnienia jest bliskie zeru. Niemniej oczywiście może Pani na wszelki wypadek wykonać test ciążowy.

Przyczyny braku menstruacji należałoby upatrywać w zaburzeniach hormonalnych, choć proszę pamiętać, że nie sposób bez badania jednoznacznie wskazać źródła zaburzeń miesiączkowania.

O możliwych przyczynach braku okresu może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Ponieważ długość Pani cyklu przekracza 45 dni, wskazane jest, by umówiła się Pani na wizytę do ginekologa. Specjalista powinien dokonać badania ginekologicznego oraz, jeśli uzna to za konieczne, skierować Panią na badania hormonalne.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badania-hormonalne-u-mezczyzn-testosteron-estrogen-luteina-folikulotropina-prolaktyna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy