Czy po TK mogą wystąpić zmiany skórne?

Miałem dzisiaj robione badanie przy pomocy tomografu komputerowego i podano mi kontrast. Nie odczuwałem żadnego z tym związanym dyskomfortu. Dopiero gdzieś mniej więcej po pięciu godzinach zaczęła mnie swędzieć skóra tej części ciała, która była naświetlana, a konkretnie głowy. Czuję się w tej chwili tak jakbym przebywał za długo na słońcu, skóra jest trochę zaczerwieniona i ściąga, dokładnie to uczucie bardzo przypomina pierwszą opaleniznę plus ten świąd, który po chwili przechodzi by znowu za parę godzin powrócić. Wypiłem już gdzieś mnie więcej 2,5 litra płynów i jak na razie efekt się utrzymuje. Co robić?

Generalnie może to być wpływ kontrastu na organizm, ale raczej świąd byłby na całym ciele. trzeba dużo pić płynów aż kontrast się wypłucze, jeśli to nie minie po dobie - proszę iśc do lekarza w POZ, może zastosuje leki przeciwświądowe