Czy po tym zbliżeniu mam obawiać się ciąży?

Witam, okres miałam 28 lutego, przespałam się z chłopakiem 8 marca z zabezpieczeniem on miał prezerwatywę, nie doszedł we mnie. Dostałam okresu 26 marca. Od tygodnia mam lekkie mdłości, powinnam dostać dziś okresu ale nie mam żadnych objawow tj. boli itp tak jak zawsze przed okresem. Mój cykl trwa ok. 30 dni. Moje pytanie czy to może być ciąża? Bardzo się tym stresuje, nie mogę spac i panicznie boje. Jestem studentka i nie wyobrażam sobie być w ciąży. Dodam ze to był mój 1 raz. Dziękuje za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam, ryzyko właściwie jest bliskie zeru nie tylko z uwagi na fakt zabezpieczenia, ale przede wszystkim z powodu wytrysku nasienia poza Pani drogami rodnymi. Zarówno mdłości, jak i brak menstruacji mogą wynikać choćby ze stresu – skoro to był Pani pierwszy raz przypuszczam, że niósł za sobą wiele emocji – zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych, takich jak strach przed ciążą. Tutaj również opinia naszego eksperta w odpowiedzi na pytanie o miesiączkę po pierwszym razie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-powinien-przebiegac-okres-po-pierwszym-razie. Jeżeli miesiączka wciąż się nie pojawia, sugeruję wykonanie testu ciążowego – wiarygodny wynik pokaże się już 14 dni po stosunku. Sądzę, że w Pani przypadku wynik będzie negatywny, natomiast menstruacja pojawi się niebawem, ale wykonanie testu ciążowego może być istotne dla komfortu psychicznego. Proszę również pamiętać, że odchylenie od normy w postaci 2-3 dni opóźnienia nadal nie świadczy o niczym niepokojącym – jest zupełnie naturalne. W razie gdyby krwawienie nie pojawiło się w przeciągu najbliższych dni, sugeruję kontakt z ginekologiem – jeśli dotychczas miesiączkowała Pani regularnie, to wszelkie nieprawidłowości warto skonsultować. Może również będzie Pani zainteresowana tematyką pierwszego razu – serdecznie zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami: https://portal.abczdrowie.pl/pierwszy-raz. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.