Czy po wyjęciu kleszcza po 48 godz. należy udać się do lekarza w celu leczenia profilaktycznego?

Czy po wyjęciu kleszcza po 48 godz. należy udać sie do lekarza w celu leczenia profilaktycznego ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wg zaleceń nie stosuje się leczenia profilaktycznego. Proszę natomiast przez najbliższe 4 tygodnie obserwować swoje ciało. W przypadku pojawienia się rumienia, proszę niezwłocznie udać się do lekarza POZ.