Czy po wzięciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej mogę rozpocząć taką suplementację?

Witam, Czy tydzień po wzięciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej (tabletki już ostawione) można zacząć suplementować dong quai?

Redakcja abcZdrowie

Witam, jeżeli odstawiła Pani tabletki, to nie ma prawdopodobnie żadnych przeciwwskazań. Powód, dla którego nie powinno się brać dzięgla chińskiego przy jednoczesnym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, to możliwe działanie estrogenne wpływające negatywnie na skuteczność antykoncepcji. Natomiast o skutkach antykoncepcji może Pani przeczytać w naszym artykule:https://portal.abczdrowie.pl/skutki-antykoncepcji-hormonalnej. Po jej odstawieniu może Pani od razu rozpocząć suplementację dong quai, ma nieoceniony wpływ na nasze zdrowie – w końcu nazywany jest „kobiecym żeń-szeniem”. Proszę tylko pamiętać, że dzięgiel reaguje również z innymi lekami, jeśli przyjmuje Pani jakieś, należy skonsultować to z lekarzem. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.