Czy pod wpływem ucisku przepuklina wyjdzie?

Mam przepuklinę mosznową i bolesne zaparcie. Operację mam dopiero za kilkanaście dni. Przepuklina wychodzi na wierzch za każdym razem kiedy chce skorzystać z toalety. Formalina oraz czopki przeczyszczające nie pomagają. Jest jakaś szansa, abym normalnie korzystał z toalety, bez troski o to czy pod wpływem ucisku przepuklina wyjdzie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac sie do lekarza chirurga sadze ze termin operacji powinien być przyspieszony