Czy poszerzona zakontrastowana żyła wrotna może być przyczyną zakrzepicy żył?

Witam miałm robione wczoraj TK jamy brzusznej , zleceniem był garb nerki, z TK nerki nic nie wykazało , nerki są prawidłowe , jednak wnioski to, nieco poszeorzona do około 16 mm prawidłowo zakontrastowana żyła wrotna, zwraca uwagę odcnkowo szersza tętnica śledzionowa wew wnęce do około 7 mm przed poszerzeniem do ok 4,5 mm- możliwy jej kręty przebieg , naczytałam w internecie że to zakrzepica żył ? czy to jest potwierdzone ? jestem przerażona tym wynikiem :(

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza zlecającego powyzsze badanie . Sadze ze wskazane jest rozszerzenie diagnostyki