Czy powiększona wątroba może być związana z nowotworem?

Witam. Mój syn ma powiększona śledzionę od roku i bardzo sie martwię . Obecnie ma 3 lata . dokładnie rok temu gdy byliśmy w szpitalu podczas usg stwierdzono powiększona śledzone 9,6 cm w październiku miała 11 cm w styczniu tego roku 8,6 przy powiększonej wątrobie 101mm . Dzis miał kolejne usg wątroba w normie a śledziona 9 cm . Przez ten rok wykluczyliśmy choroby toksoplazmoza , mononukleoza , bolerioza . Morfologia w normie , wątrobowe w normie, bilirubina w normie ( mimo , ze jest żółty ) , markery nowotworowe wątrobowe w normie . Nieprawidłowości to skoki żelaza i ferretyny za niskie a przy suplementacji za wysokie ,kwas moczowy za niski , wit B12 za wysoka a mój syn nie jada mięsa jaj i nabiału węzły chłonne powiększają sie i zmniejszają . Dostaliśmy skierowanie do hematologa , hematologa i poradni chorób metabolicznych ale terminy sa odległe a ja strasznie sie boje . Proszę o opinie czy to może być choroba nowotworowa?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja hematologa i decyzja o dalszej odpowiedniej diagnostyce