Czy powiększony węzeł chłonny występuje tylko przy rakowych guzach?

Witam, zaobserwowałem powiększony wezel chlonny pod pachą po wizycie u internisty okazalo sie ze mam w piersi obok wezla 2 guzy do diagnostyki, trzeba czekać. Przeczytałam w internecie ze powiększony wezel występuje tylko przy rakowych guzach, przy niezlosowych nie, jestem zalamana, czy to prawda? Mam 25 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Może być np powiększony węzeł przy występowaniu infekcji np ropnia piersi . Konieczna diagnostyka