Czy powinnam jak najszybciej udać się z tym do lekarza?

Mam 25 lat i od kilku lat sporadycznie (raz na kilka miesięcy) łapała mnie kolka/skurcz przypominający wbijanie igły. Ostatnio bardziej się stresuję i kłucie zdarza się coraz częściej, tzn kilka razy w tygodniu. Trwa zazwyczaj kilka sekund, ale jest bardzo bolesne i czasami się go obawiam. Ostatnio zauważyłam, że skóra w miejscu kłucia była zaczerwieniona. Co to może być? Czy powinnam jak najszybciej udać się z tym do lekarza, bo może zagrażać mojemu życiu, a może raczej to reakcja organizmu na stres?

Dziękuję że wybrała Pani abc zdrowie. Proponuję Pani jak najszybszy kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. Bo to on zadecyduje do jakiego specjalisty Panią skieruje. Życzę powodzenia i pozdrawiam bardzo serdecznie Alicja Jankowska.