Czy powinnam poddać się jeszcze jakimś badaniom?

Witam, od tygodnia dokuczają mi silne bóle brzucha zlokalizowane nad prawym dołem pachwinowym. Wczoraj w nocy ból się nasilił, pojawiły się nudności i wymioty.Lekarz POZ wysłał mnie do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka, ale po wykonaniu badań odesłano mnie do domu. W badaniach leukocytoza z neutrofilią (WBC 10.88, NEUT 8.87), CRP i prokalcytonina w normie, podobnie USG brzucha. Ból nie minął po podaniu leków, utrzymują się nudności. Boję się, że może to być jednak wyrostek. Czy powinnam poddać się jeszcze jakimś badaniom?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że występuje u Pani tak wiele uciążliwych dolegliwości, które na pewno pogarszają komfort życia i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Istotne teraz byłoby odnalezienie dokładnej przyczyny takich objawów, aby móc podjąć właściwe działania lecznicze.

Prawidłowo, że wykonała już Pani pewną diagnostykę, aby wyeliminować poważniejsze schorzenia. Biorąc pod uwagę opisane dolegliwości, trudno jest jednoznacznie stwierdzić, co może być źródłem takiego stanu zdrowia. Możliwe, że kilka czynników chorobowych nałożyło się w podobnym czasie dając takie objawy.

Jeżeli była u Pani zdiagnozowana migrena, istnieje prawdopodobieństwo, że takie dolegliwości ze strony narządu wzroku mogą się nawracać i występować, jak jeden z objawów aury ocznej. Najczęściej towarzyszy ona przy ataku migreny i charakteryzuje się zaburzeniem widzenia, poprzez występowanie mroczków, błysków, czy pogorszeniem ostrości widzenia. Jest to nieprzyjemny objaw, który może trwać do kilku godzin.

W przypadku problemów z zatokami, przyczyna może nie być w ogóle związana z pojawiającą się migreną. Możliwe, że przewlekłe zapalenie zatok związane jest z obecnością torbieli lub polipów w obrębie jamy zatoki, a także nawracających infekcji górnych dróg oddechowych.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem neurologiem oraz laryngologiem. Specjalista po analizie dotychczasowych wyników badań, będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu. Na pewno warto wykonać zaplanowane badania, aby uzyskać pełną diagnozę.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/migrena-oczna

https://portal.abczdrowie.pl/mroczki-przed-oczami

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.