Jakie badania potwierdzą migrenę oczną?

Dzień Dobry, od dłuższego czasu zmagam się z atakami "migreny ocznej". Są to okresy niedowidzenia - tracę wzrok w 1/4 pola widzenia, poprzedzone punktowym niedowidzeniem (nie mogę np. rozczytać tekstu, bo nie widzę liter). Takie ataki trwają ok. 30min, średnio kilka razy w miesiącu. Dodatkowo zauważyłam, że w okresach pomiędzy występują mroczki przed oczami, czasami zdarzają się zawroty głowy od lekkich do mocnych, bóle głowy w okolicach oczodołów i skroni, w szczególności kłucie w wewnętrznych kącikach oczu - wtedy też silny ból przy poruszaniu okiem na boki. Miałam gruntownie przebadane oczy (pole widzenia, USG, TK, ciśnienie w oczach, dna oka) - wszystko wyszło w normie, lekarz stwierdził najprawdopodobniej podłoże neurologiczne. Niestety większość neurologów ignoruje mój problem, początkowo zwalając to na problemy okulistyczne, a potem po wykluczeniu tego podsuwają mi po raz kolejny 'podejrzenie migreny ocznej', robiłam MR głowy bez kontrastu na swoją rękę, z którego nic nie wyszło oprócz niewielkiej torbieli szyszynki. Nie wiem czy mam dalej drążyć temat czy po prostu uznać, że mam migrenę oczną i tyle? Nie wiem czy istnieje jakieś badanie, które to potwierdza.

Wskazane dodatkowo badanie naczyń mózgowych - angio-KT lub angio-MR. Czy po zaburzeniach widzenia występuje ból głowy? Jeśli nie, to można rozpoznać aurę bez migreny. Wskazane leczenie profilaktyczne stosowane w migrenie, czyli do wyboru - beta-bloker, topiramat, amitryptylina lub bloker kanału wapniowego. Przede wszystkim wskazana konsultacja najlepiej u neurologa specjalizującego się w leczeniu bólów głowy. Myślę, że kwalifikuje się Pani również do planowej diagnostyki szpitalnej na oddziale neurologicznym. Najlepiej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub neurologa zgłosić się na oddział. Pozdrawiam