Czy powinnam przestać przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Nie czuję żadnych skutków ubocznych poza opisanymi. Przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zasadą przyjmowania, po czym przestałam je przyjmować. Po 5 miesiącach znowu wróciłam do tabletek antykoncepcyjnych, tej samej firmy. Wszystko było zgodnie z zaleceniem ulotki, czyli zaczęłam przyjmować je pierwszego dnia miesiączki. Miesiączka trwała przepisowo 3-4 dni po czym już drugi tydzień nieznacznie plamię. Była taka sytuacja, że miałam trochę za dużo fizycznej pracy podczas miesiączki. Czy to może być bezpośrednia przyczyna? Czy może to być skutek odchudzania się? Czy powinnam odstawić tabletki? Proszę o szybką odpowiedź, bo do lekarza idę dopiero w piątek :)

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Plamienia śródcykliczne należą do skutków ubocznych działania tabletek antykoncepcyjnych. Inną przyczyną może być np. nadżerka. Dobrze, że zapisała się Pani do lekarza - jeśli wystąpiła u Pani nadżerka, należy podjąć jej leczenie. Jeśli przyczyną plamień są tabletki, nie musi się Pani niepokoić. W takiej sytuacji, gdy plamienia są uporczywe i nawracają, należy zmienić preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty