Badania krwi - stężenie białka całkowitego

Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.

1) Może Pani pić odpowiednio przygotowane siemię lniane,

2) Może Pani przyjmować lek z grupy inhibitorów pompy protonowej, jestem jednak zwolennikiem wyeliminowania z jadłospisu produktów, które nasilają dolegliwości (bardzo często dolegliwości związane są z nietolerancją białek mleka krowiego).

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania.

Wspomina Pani w pytaniu, że od ostatnich poważniejszych problemów z funkcjonowaniem układu pokarmowego minęło aż siedem lat. To spory okres czasu, dlatego warto byłoby kontrolnie ponowić diagnostykę.

W opisanym przez Panią przypadku najlepiej znów skonsultować się z lekarzem gastrologiem. Wymienione dolegliwości, czyli niestrawność, pieczenie oraz uczucie ciężarku w żołądku może mieć wiele przyczyn. Na początek warto przeanalizować swoją dietę i zrezygnować ze spożywania tłustych, ciężkostrawnych potraw, które mogą nasilać te dolegliwości. W tym przypadku warto skonsultować się z dietetykiem, który mógłby opracować odpowiedni dla Pani plan żywienia. Czasami te dolegliwości to wina nietolerancji pokarmowej. W takim przypadku konieczna będzie eliminacja z jadłospisu produktów, które mogą wpływać negatywnie na Pani układ pokarmowy. Dolegliwości te mogą także wskazywać na różne inne schorzenia, dlatego nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty.

Proszę także zachować ostrożność w stosowaniu różnych preparatów bez konsultacji z gastrologiem. Dopiero lekarz po zrobieniu szczegółowej diagnostyki będzie mógł dobrać dla Pani najlepsze metody leczenia.

Więcej szczegółowych informacji na temat przyczyn niestrawności znajdzie Pani w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/niestrawnosc

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów portalu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-pomaga-na-niestrawnosc-zoladka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niestrawnosc-i-zgagaPrzypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty