Czy powinnam się martwić słabszymi ruchami dziecka?

Jestem w 39 tygodniu ciąży i na ogół moje maleństwo było aktywne, ale dzisiaj mam takie wrażenie, że porusza się bardzo mało... Czuję niektóre ruchy, ale nie są one takie gwałtowne i nie jest ich aż tak wiele jak dotychczas.
Czy powinnam się martwić? A może przy końcówce jest to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W ostatnim miesiącu ciąży zwykle dochodzi do zmniejszenia aktywności dziecka, ze względu na zmianę jego ułożenia. W tym czasie najczęściej dochodzi do wstawiania główki do kanału rodnego i dziecko ma ograniczoną ruchomość.
Jeżeli jednak ruchy płodu osłabły nagle lub odczuwa ich Pani mniej niż 10 na godzinę, wskazana jest jak najszybsza wizyta u lekarza w celu wykonania kontrolnego badania KTG.
Pozdrawiam