Czy powinnam taki wymaz zrobić również z jamy ustnej?

Witam, od ponad pół roku mam białe naloty na języku oraz migdałkach, czasem łuki podniebienne są zaczerwienione i pojawia się ból oraz swędzenie, często występują afty na języku oraz miewam uczucie ciała obcego w przełyku, pojawiają się również u mnie zaburzenia węchu w ostatnim czasie oraz zawroty głowy i bóle w okolicy zatok, mam obrzękniętą śluzówkę nosa i ciągle zatkane uszy, dodam, że wszystko z nimi w porządku według oceny 4 lekarzy. Czym może być spowodowane uczucie zatkania uszu? Jeśli chodzi o jamę ustną 3 lekarzy diagnozowało u mnie grzybicę, kolejna lekarka podejrzewa, że to hpv, stosowałam wiele leków przeciwgrzybiczych z odpowiednim czasem kuracji, bezskutecznie, a problem istnieje bez zmian. Na mojej skórze pojawiły się dwie niewielkich rozmiarów plamki, które od miesiąca nie znikają, wyglądem przypominają oparzenie i swędzą. Podejrzewam, że zmiany te mogą być faktycznie spowodowane wirusem HPV. W okolicach intymnych jest również podejrzenie niewielkich kłykcin. Cytologia oraz ogólny obraz pochwy w porządku. Dostałam zlecenie na wykonanie badań w kierunku 14 typów onkogennych. Czy powinnam taki wymaz zrobić również z jamy ustnej? Czy wystarczy, że zrobię test ginekologiczny w kierunku HPV jako obraz ogólny wystąpienia w organizmie? Najprawdopodobniej zaraził mnie mój partner. Zawsze się zabezpieczaliśmy. Tylko raz odbyliśmy stosunek waginalny bez zabezpieczenia, natomiast przy stosunkach oralnych tego zabezpieczenia nie było nigdy. Zastanawiam się więc, z której okolicy test byłby bardziej miarodajny i czy wystarczy pobranie wymazu tylko z jednej okolicy, gdyż zlokalizowane w jamie ustnej, daje więcej symptomów i tam wystąpiły pierwsze objawy, co do okolic intymnych nie ma pewności czy to kłykciny.

Przyjedź do mnie a wszystko spokojnie i po długiej rozmowie wyjaśnimy. Jest na miejscu cudowne laboratorium, które te wszystkie problemy zdiagnozuje wyjaśni i pomoże w leczeniu w razie potrzeby.