Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam ten związek zakończyć?

Witam. Proszę o opinię, znalazłam się w trudnej sytuacji w związku i zastanawiam się czy powinnam ten związek zakończyć. Jestem już kobietą po 40, mój partner jest ode mnie młodszy o 5 lat, związek trwa 6 lat. Wydaje mi się, że związałam się z egoistą, który nawet nie wiem czy w ogóle mnie kocha i czy wiąże ze mną jakąś przyszłość.. Mimo naszego wieku i stałego związku nie mieszkamy razem, "pomieszkujemy" nawzajem u siebie a część czasu spędzamy oddzielnie. Mam poczucie, że realizuje on swój plan, który nie obejmuje za bardzo moich potrzeb i pragnień. Ostatnia rozmowa o założeniu rodziny, dziecku i ślubie zakończyła się katastrofą, wielkim stresem, kłótnią. Mój partner w wieku prawie 40 lat nie jest na to gotowy (!), ma inne plany na życie, podróżuje, dąży niby do jakiejś stabilizacji bo dopracowuje wykańczanie swojego mieszkania, ma niestety bardzo niepewną sytuację w pracy (boi się zwolnienia) a ma duże kredyty. Ja to rozumiem, czas na moje plany jest bardzo zły ale z racji mojego wieku i czasu trwania związku nie mam sił już dłużej czekać i nie mogę czekać na ten właściwy moment, czy on w ogóle nadejdzie... Partner stwierdził że go naciskam i bardzo się pokłóciliśmy. Nie jest to pierwsza rozmowa, rozmawialiśmy już o tym kilka lat temu, też bez efektu. Nie wiem czy nie marnuje sobie życia, nie jestem już młoda. Mam pragnienie posiadania rodziny, stabilności, bezpieczeństwa. Nie chcę aby nasze życie polegało tylko na podróżach, bawieniu się, miłemu spędzaniu czasu a zdaje się mój partner tak to widzi. Nie wiem co robić... Czy powinnam to ratować, czy zrezygnować. Bardzo boję się też cierpienia po rozstaniu, samotności i tego że nigdy już nikogo nie znajdę. Proszę o rady.
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Gdy ukochana osoba odejdzie

Witam Panią serdecznie,
To, o czym Pani pisze to są po prostu zupełnie różne potrzeby dwóch osób. Jak najbardziej rozumiem Pani rozterki, bo z jednej strony zegar tyka, a z drugiej strony przyszłość bez partnera może wydawać się niepewna, być może pojawiają się myśli, że bez niego będzie gorzej niż teraz jest. Z Pani opisu rozumiem, że wyraźnie komunikuje Pani swoje pragnienia partnerowi, jednak nie widać możliwości ich realizacji w najbliższych latach. Myślę, że warto aby rozważyła Pani za i przeciw bycia w tym związku. Proszę wziąć kartkę i podzielić ją na 4 ćwiartki, a w każdej wypisać:
Plusy bycia w tym związku
Minusy bycia w tym związku
Plusy rozstania
Minusy decyzji o rozstaniu
Mam na myśli plusy i minusy dla Pani.
Zanim podejmą Państwo decyzję co dalej, warto rozważyć wszystkie aspekty tego związku i zastanowić się na ile ten związek daje Pani to, czego Pani oczekuje. Myślę, że odpowiedź na to pytanie może być ważną wskazówką jaka decyzja będzie dla Pani dobra.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego,
Marlena Łempicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy