Czy zakończyć ten związek?

Witam, Mam problem dotyczący mojego chłopaka. Pogubiłam się, nie wiem jakie są granice. Mój chłopak mnie nie szanuje, zabrania mi wszystkiego, nie mogę utrzymywać kontaktu ze swoimi znajomymi, a w szczególności z chłopakami, nie mogę się w żaden sposób z nimi kontaktować, jeśli ktoś wykona do mnie telefon, on jest wściekły. Cały czas mi zarzuca, że go zdradzam, że na pewno chciałabym popisać z "koleszkami", on mi to po prostu wmawia wmawia. Jeśli wyjdę z koleżanką z domu ciągle się boję, podświadomie cał czas odczywam strach. Boję się, że on się obrazi, że zrobiłam coś złego. Ciągle mnie kontroluje, ciągle pyta co robię. Jest zadowolony tylko wtedy kiedy siedzę sama w domu. Przy każdej kłótni wyzywa mnie, używa przekleństw w moją stronę, zdarzyło się też, że obrażał moją kuzynkę, ale też moją przyjaciółkę. Na wszystko reaguje agresją, nie mogę z nim o niczym porozmawiać. Nie czuję się dobrze w takiej relacji, ciągle się boję, wszystkiego... Nie chcę i nie umiem też zakończyć tego związku.

Dzień dobry, warto zastanowić się czemu chce Pani w takim związku więc być . Proszę zwrócić uwagę że jego zachowania są dla Pani toksyczne. Zaczyna Pani odczuwać permanentny stres. Niestety jeżeli partner już teraz ma takie zachowania, co będzie później. Myśle, że warto pomyśleć o wizycie u psychologa.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Zapytała Pani, jak zakończyć związek, jest i trudność, bo z Pani relacji wynika, że nie chce i nie umie też zakończyć tego związku...
Przede wszystkim należy, by zadała sobie Pani sama pytanie, dlaczego pomimo chęci zerwania, jest Pani nadal w tym związku, który nie dodaje Pani skrzydeł i najwyraźniej Pani nie służy...

Decyzję musi Pani podjąć sama, bo to Pani decyduje o jakości swojego życia.
Myślę, ze pomocna byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa z psychologiem, by mogła Pani wnikliwiej przyjrzeć się swojej relacji z Pani Chłopakiem, by móc podjąć optymalną dla siebie decyzję.

Życzę Pani tylko zadowalających wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com