Jak zakończyć nieudany związek?

Dobry wieczór, mam problem...Jestem w związku z którego chcę zrezygnować a nie umiem...Jestem z chłopakiem 1 rok i 3 miesiące...Gdy nie jesteśmy pokloceni jest wszystko ok ale gdy jest klotnia on mnie obraza, zawsze to ja musze za nim chodzic a on mna i tak szmaci za przeproszeniem, dochodzi nawet do rekoczynow a ja poza nim swiata nie widze, on zrywa ze mna za kazda klotnia a ja glupia blagamo powrot...prosze pomozcie mi w jaki kolwiek sposob..ja nie chce tak dalej, chce ODEJSC !

Jeśli to Pani jest stroną, która chce odejść- warto jasno i konkretnie powiedzieć chłopakowi, jakiego zachowania wobec siebie Pani sobie nie życzy, co by się musiało zmienić, by relacja mogła trwać. Inaczej mówiąc- postawić granice. Koniecznie także zapytać chłopaka o to samo. Jeśli wspólne rozmowy nie przyniosą rezultatów, wówczas należy jasno zakomunikować, że Pani odejdzie. Jeśli realnie jest Pani wstanie to zrobić (same groźby bowiem nie niosą za sobą skutków).

Witam,

Z tego co Pani pisze najprawdopodobniej uwikłała się Pani w toksyczną relację, w której sama siebie Pani skazuje na bycie nieszczęśliwą i ofiarą tej relacji. Jeśli czuje Pani, że pewne sytuacje w tym związku wręcz uwłaczają poczuciu Pani godności i chce Pani odejść, proszę zgłosić się po pomoc do psychologa, dzięki któremu otrzyma Pani wsparcie w podjęciu decyzji oraz emocjonalnie odciąży się Pani z tej sytuacji. Taki kontakt z psychologiem pozwoli Pani lepiej również zrozumieć sytuację oraz swoje motywy przywiązania do tej osoby, tak aby na przyszłosc uniknąć podobnych relacji i ludzi.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Dzień dobry, zastanawia mnie co takiego się dzieje, że tkwi pani w relacji w której partner dopuszcza się nawet przemocy fizycznej w stosunku do pani, wydaje się, że jest pani uwikłana w tym związku. Zachęcam do jasnego postawienia sprawy i wyznaczenia granic. Jeżeli ma pani z tym trudność być może rozmowa z psychologiem pomoże - uświadomi sobie pani toksyczność związku oraz ułoży sposób zakończenia tej relacji. Pozdrawiam.

Witam Panią,
Często osoby tkwiące w przemocowych związkach potrzebują dużo wsparcia, żeby się z takich relacji wyrwać. Może to być wsparcie rodziny i przyjaciół, ale jeżeli tego brakuje warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty lub grupy terapeutycznej.
Psychoterapia, poza wsparciem, daje możliwość pracy nad sobą, aby w przyszłości nawiązywać i budować zdrowe relacje.
Życzę powodzenia!
Małgorzata Bukowska