Związek z mężczyzną uzależnionym od alkoholu

mam 23 lata facet ma 27 naduzywa alkohol ma długii dwoje dzieci.. zdradził mnie potem prosił i wybaczenie miał sie zmienic.. nic sie nie zmieniło.. nadal naduzywa alkohol i nie wiem co robi jak pije.. jak sobie poradzic zeby odejsc na powaznie jestem z nim 3 lata nie potrafie odejsc co sie ze mna dzieje tyle krzywdy mi narobil a ja nadal wmawiam sobie ze bedzie ok..

Witam Panią,
doświadcza Pani mechanizmów tzw. współuzależnienia i dlatego jest Pani tak trudno rozstać się. Zachęcam do konsultacji w Ośrodku Leczenia Uzależnień, gdzie bliskie osoby uzależnionych mogą otrzymać pomoc i wsparcie.

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak

Droga Pani,
to o czym Pani pisze, to objawy współuzależnienia, syndromu, który powstaje w konsekwencji bycia w relacji z osobą uzależnioną. Rozumiem, że może się Pani czuć sfrustrowana i pogubiona, bo choć głowa mówi jedno, podpowiadając: "uciekaj", to emocje nie chcą tego słuchać i znów dają kolejną szansę. Proszę pamiętać, że nie jest Pani skazana na życie w takim konflikcie. W pierwszej kolejności zachęcam do kontaktu z terapeutą, np, pracującym w poradni uzależnień. Zazwyczaj takie placówki w swojej ofercie mają także grupy dla osób współuzależnionych, z których Pani może czerpań siłę i wsparcie. Dodatkowo otrzyma Pani informacje na temat choroby alkoholowej oraz jej przebiegu. Polecam także udział w mitingach Al-Anon, których aktualny spis może Pani znaleźć w internecie. Pozdrawiam

Witam. Zgadzam się z Panią: nie będzie OK. Dobrze, że wie Pani, że trzeba ratować się i układać własne życie tak, aby być szczęśliwym. Proszę zatelefonować na Niebieską Linię, mają też stronę internetową. Poza tym warto pójść na psychoterapię (Ośrodki dla uzależnionych i ich rodzin na NFZ), aby odzyskać poczucie wartości i zacząć siebie bronić i budować dalsze życie. Do tego potrzeba wytrwałości, czego Pani życzę.

Witaj
w twoim opisie jest kilka wątków , uzależnienie partnera od alkoholu, twoje współuzależnienie , problem zdrady w związku. Właściwie wiesz co zrobić - napisałaś to , ale jesteś za słaba żeby odejść. Znajdź poradnię dla osób uzależnionych , tam dostaniesz pomoc lub wskazówki, co zrobić . Proszę znajdź psychologa który przeprowadzi Cię przez cały proces wychodzenia z tej sytuacji , proszę nie zwlekaj, musisz zadbać o siebie i dzieci. Pozdrawiam