Czy związek ma sens?

Witam Jestem w związku 7 miesięcy. Często mam myśli ze nie chce być z partnerem i ze mi z nim źle. Choc w głębi duszy wiem że to nie prawda. Dosłownie raz jest cudownie rozmawiamy śmiejemy się i myślę że to ten jedyny a na drugi dzień mam ochotę z nim zerwać krzyczę na niego. Wkurza mnie to bo sama nie wiem przez co mam takie myśli i czy to ma sens.

Witam,
nie wspomina Pani,jaką historię mają podobne zmiany nastroju i czy wiążą się z obawą utraty obiektu miłości,który mógł w przeszłości zaistnieć i pozostawić lęk przed zaangażowaniem.
Polecam kontakt z psychoterapeutą albo psychologiem pracującym z młodzieżą.

Witam,

Zdecydowanie polecam Pani porozmawianie bezpośrednie o tych odczuciach z psychologiem, gdyż takie wewnętrzne konflikty nie służą naszemu zdrowiu psychicznemu. Warto dowiedzieć się, czego się naprawdę chce i poukładać emocje.

Pozdrawiam, Małgorzata Mazurek

Dzień dobry,

pisze Pani o nierównym bilansie związku – raz jest on mocno dodatni, raz zdaje się mocno ujemny. Ciekawe, co powoduje takie „huśtawki” – o co tak naprawdę się Pani na partnera złości, jakie elementy relacji Pani nie pasują. To są elementy wzięte z realności, dochodzą do tego jeszcze elementy wewnętrzne, związane z emocjami, samooceną, przeszłymi doświadczeniami – wszystko to do przeanalizowania w procesie psychoterapii.

Pozdrawiam,
Aneta Fudała

http://gabinetpsychodynamiczny.pl/blog/