Czy powinnam udać się z córka do alergologa?

Córka (teraz 1rok 9m-cy) w wieku 7m-cy do 1 rok miała alergie skórną, udało nam się zidentyfikować sprawcę, puch usunęliśmy całą pościel puchową. W lecie jak ją gryzły komary miała czerwone plamki na ciele średnicy około 8mm, pod koniec lata plamki były już coraz mniejsze. Mam wizytę umówioną do alergologa, czy jest sens abyśmy szły (na wizytę czekamy 10 m-cy na NFZ)? Podobno u tak małych dzieci nie robi się testów, a nie mamy nowych problemów skórnych.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto aby dziecko ocenił alergolog. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.