Czy powinnam zacząć brać kolejny blister antykoncepcji?

Dzien dobry Mam problem ponieważ jestem w trakcie przerwy antykoncepcyjnej i nie dostałam krwawienia mimo ze boli mnie brzuch jak na miesiaczke. Dodam ze przed przerwa mialam 3 dni plamienie brazowe bez zapachowe, w ten 3 dzien wykonalam test ale byl negatywny. Czy powinnam zaczac brac kolejny blister antykoncepcji? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Niestety na podstawie przesłanego opisu ciężko jednoznacznie stwierdzić co może być powodem braku krwawienia z odstawienia. Nie wspomina Pani również jakie tabletki przyjmuje oraz od jakiego czasu. Zdarza się bowiem, że krwawienie nie występuje podczas pierwszych miesięcy stosowania antykoncepcji. Jest to naturalna reakcja organizmu, który może potrzebować więcej czasu, żeby przyzwyczaić się do takiej dawki hormonów.

Brak krwawienia może być również wynikiem wysokiego stężenia hormonów we krwi i być jednym z działań niepożądanych antykoncepcji. Regularność jest niezwykle ważna, dzięki czemu zachowana jest najwyższa skuteczność działania przyjmowanej antykoncepcji. Zalecamy bezpośrednią wizytę u ginekologa, który wykona odpowiednie badania i wykluczy ewentualne schorzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-a-ryzyko-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-z-odstawienia-swiadczy-o-braku-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.