Czy prawdopodobnie zaszłam w ciążę po tym stosunku?

Z mężem współżyjemy bez zabezpieczeń (stosunki przerywane). 12 dzień spóźnia mi się miesiączka, jestem obecnie w 43 dniu cyklu. Zazwyczaj cykle trwały 30-31 dni. Zrobilam 3 testy ciążowe (ostatni wczoraj) - negatywne. Wizyta u ginekologa dopiero 4 września. 3 tygodnie temu wracaliśmy z wakacji samochodem (1200km od miejsca zamieszkania, ta sama strefa czasowa, ok 13h w trasie z przerwami). Przytylam w między czasie ok. 3 kg. Stresu brak, jestem jedynie bardziej senna, symptomów przedmiesiączkowych brak, jedynie delikatne bóle podbrzusza (raz na jakis czas, ledwo wyczuwalne, nie jak przy okresie) i wrażliwe sutki. Do wizyty prawie 2 tygodnie, czy jest prawdopodobieństwo ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jest mało prawdopodobne, by była Pani w ciążytesty ciążowe wykonane po terminie miesiączki można uznać za wiarygodne, choć dla pewności sugerowałabym wykonanie testów z krwi na obecność beta hCG w laboratorium.

Natomiast wydaje się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną takiego opóźnienia miesiączki jest jednak wyjazd na wakacje – proszę pamiętać, że nawet pozornie subtelne zmiany w rytmie dnia mogą powodować zaburzenia hormonalne i wpływać na cykl miesiączkowy. Inne przyczyny braku miesiączki wskazuje ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.