Czy prowadzenie rodzica przez dziecko jest niepokojące?

Czy powinno mnie niepokoić następujące zachowanie dziecka? Syn ma 15 miesięcy i od jakiegoś czasu zaczął nas prowadzić za rękę w miejsce, w które chce iść, a sam nie może się tam dostać (np na schody, do łazienki itd). Przeczytałam, że takie objawy należą do ASD. Syn pokazuje palcem, innych podejrzanych zachowań nie zauważyłam, oprócz tego, że nic jeszcze nie mówi. Czy powinnam się martwić?

Nie. Po tym krótkim opisie raczej nie można stwierdzić żadnych nieprawidłowości. Wręcz syn rozwija się jak powinien. Proszę obserwować dziecko.

Witam,

Proszę nadal obserwować dziecko, jeśli jest Pani zaniepokojona jego zachowaniem. Powyższy opis nie wskazuje na nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Pozdrawiam.