Dlaczego dziecko nie reaguje na swoje imię?

Witam mam problem z 14 miesięczna córeczka... od jakiegoś czasu córka gorzej reaguje na imie, nie raz zaskoczy od razu ale niekiedy też zdarza się ze wołam kilka razy i nic, do tego przestała reagowac na komunikat ,nie wolno" reagowała od 9 miesiąca życia patrzyła na mnie poczym wracała do danej czynności teraz już tego nie robi... zdarza się ze córeczka przed zasnieciem delikatnie uderza się w główke ale gdy ja powstrzymam nie wraca do tej czynności, nie pokazuje części ciała na polecenie potrafiła to robić mając 9 miesięcy ... Generalnie córeczka jest wesołym dzieckiem uwielbia się bawić na dworze wszystkiego chce dotknąć coraz więcej pokazuje palcem rzeczy które ja interesują, potrafi pokazać rybkę w akwarium robi brawo kosi kosi lubi być podrzucana na kolanach domaga się uwagi przychodzi i prosi o wziecie na ręce wykonuje proste polecenia ostatnio zaczęła zakładać pampersa swojej lali i wozić ja w wózku przytula swoje zabawki dotyka naszych twarzy od jakiegoś czasu dużo mówi po swojemu czekamy nadal na pierwsze świadome sl owa pięknie robi Papa jak się ja o to poprosi przed snem lubi się przytulać kiedy jestem zbyt daleko to sama bierze sobie moja rękę i ja przytula wydaje mi się że córeczka rozwija się dobrze ale niestety te 4 powody wymienione wyżej strasznie mnie martwią i zastanawiam się czy nie udać się z dzieckiem do psychologa ludzie w moim otoczeniu twierdza że mała jest zdrowa ale ja mimo tego odczuwam paniczny lek o córeczkę przez co jestem cały czas ze stresowana nawet nasz pediatra który śmieje się ze przesadzam i to normalne na tym etapie rozwoju że córeczka przejawia objawy autyzmu

Jeśli spotkanie z psychologiem dziecięcym miałoby Panią uspokoić to na pewno warto. Jest też psychiatra dziecięcy. Pani niepokój udziela się córeczce, więc może jednak warto poszukać konsultacji. Pozdrawiam serdecznie

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Jeżeli jest Pani zaniepokojona rozwojem dziecka to warto skonsultować się z psychologiem, który oceni jego rozwój i zachowanie. Proszę nie sugerować się tym co radzi otoczenie bo to Pani musi czuć się dobrze i mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Z listu wynika, że raczej nie ma powodów do niepokoju. Niektóre funkcje trzeba ćwiczyć np w formie zabawy uczyć pokazywania swoich części ciała, części ciała u lalki czy misia itd
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Jeżeli jest Pani zaniepokojona rozwojem dziecka to warto skonsultować się z psychologiem, który oceni jego rozwój i zachowanie. Proszę nie sugerować się tym co radzi otoczenie bo to Pani musi czuć się dobrze i mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Z listu wynika, że raczej nie ma powodów do niepokoju. Niektóre funkcje trzeba ćwiczyć np w formie zabawy uczyć pokazywania swoich części ciała, części ciała u lalki czy misia itd
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Z pozdrowieniami Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu