Podejrzenie autyzmu u 15-miesięcznego dziecka a odpowiednie działania

Witam. Boje się ze 15 mies córka może mieć autyzm. Zaczęło się od dziwnego polerowania podłogi nogami (stawia pierwsze kroki) Nie pokazuje palcem Nie przynosi rzeczy Boi się odkurzacza,pralki Lubi oglądać tv z bliska Nie naśladuje zwierząt Nie pokazuje części ciała Gdy czytam to zabiera mi książkę i krzyczy Gryzie wszystko,przedmioty ,ubrania,mnie i tate Nie nasladuje moich czynności Widziałam lekarza rodzinnego i hv i nie stwierdzili nieprawidłowości.Mieszkamy w Plymouth,uk, tata węgier

Witam Panią
Po przeczytaniu Pani pytania odniosłam wrażenie że ma Pani sporą wiedzę ale z googla. Proszę nie czytać internetu zanim specjalista nie zdiagnozuje Pani dziecka. Każdy maluch rozwija się inaczej i w swoim tempie, niektóre dzieci pokazują palcem inne nigdy itd. Takie są międzyludzkie różnice. Najlepiej skontaktować się z psychologiem dziecięcym albo znaleźć takiego psychologa z Polski przez skypa i porozmawiać na temat rozwoju dziecka. Inną sprawą jest że dziecko jest dwu albo nawet trzy języczne co może a nie musi mieć wpływ na jego rozwój. Proszę też pamiętać że tak naprawdę zaburzenia autystyczne nie są aż takie częste.
Zapraszam do kontaktu
Anna Suligowska

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Dobrze byłoby skonsultować się z psychologiem dziecięcym i zbadać funkcjonowanie dziecka. Może spróbuje poszukać Pani polskiego specjalisty gdyż z doświadczenia wiem, że angielscy lekarze pierwszego kontaktu często nie widza problemów. Zapraszam do Highworth w UK.
Pozdrawiam AM