Czy prowadzone są obecnie badania dotyczące wpływu różnych praktyk seksualnych skoncentrowanych na sferze analnej?

Witam. Chciałabym zapytać czy prowadzone są obecnie jakieś badania dotyczące wpływu różnych praktyk seksualnych skoncentrowanych na sferze analnej i ich wpływie na NS? Mianowicie mam tu na myśli nie tylko sam seks,ale masturbację dużymi przedmiotami,fisting i długookresowe noszenie korków analnych. Zdania w tej kwestii są mocno podzielone a ja mimo ogromnego doświadczenia na tym polu,chciałabym poznać zdanie specjalisty który doświadczył faktycznego problemu,a nie opiera się tylko na domysłach.

Dzień dobry. Właściwszym adresatem pytania powinien być lekarz proktolog, bo do tych specjalistów trafiają głównie pacjenci i pacjentki mające ewentualne problemy związane w wymienionymi przez Panią zachowaniami.
Wydaje mi się, że najbardziej owocne byłoby porozmawianie z takim specjalistą w gabinecie - możliwe jest wtedy zadanie większej ilości szczegółowych, interesujących Panią, pytań.
Prawdopodobnie warto w taką wizytę zainwestować swój czas i honorarium, bo otrzyma Pani informacje od lekarza praktyka zamiast niespójnych z internetu...
W Warszawie nie powinno być problemów z poszukaniem właściwego specjalisty, tak sądzę.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry.

Nic mi nie wiadomo, by były prowadzone jakieś szczególne badania naukowe dotyczące sfery, o której Pani pisze. Pani ciekawość dotycząca tematu, może wskazywać na chęć "naukowego" potwierdzenia (bądź zaprzeczenia) zasadności praktyk, które Pani uprawia. Wydaje się też, że tego rodzaju zagadnienia rozpatruje się raczej indywidualnie. Opieranie się na statystycznie uśrednionych wynikach badań (o ile takie istnieją) nie rozwieją raczej Pani wątpliwości.

Pozdrawiam.