Czy mogę jednocześnie leczyć się farmakologicznie i chodzić na psychoterapię?

Witam, Jestem osobą, która stosuje przemoc psychiczną w stosunku do partnera życiowego. Przejełam zachowania moich rodziców, widzę wiele podobieństw... Chce pujść na terapię, obecnie też leczę się u psychiatry- depresja. Czy mogę jednocześnie leczyć się farmakologicznie i chodzić na psychoterapię? Proszę polecić mi specjalistę od tego rodzaju problemów. Pozdrawiam Renata

Witam,

jak najbardziej może Pani korzystać z psychoterapii. Ma Pani dużą świadomość siebie, a to już duża część sukcesu w poradzeniu sobie z problemem. Może Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w gabinecie prywatnym.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam. W mojej ocenie nie ma przeszkód, aby łączyć te dwa sposoby leczenia i mam dobre doświadczenie z prowadzenia psychoterapii pacjentów, którzy równolegle leczyli się farmakologicznie. Wiem, że czasem zdarzają się psychoterapeuci, którzy odmawiają prowadzenia psychoterapii, jeżeli pacjent bierze leki, ale należą oni - na szczęście - do mniejszości.
Nie wiem w jakiej części Polski Pani szuka psychoterapeuty, bo nie napisała Pani gdzie Pani mieszka. Jeżeli chodzi o Śląsk - to najpełniejsze informacje uzyska Pani na stronie internetowej Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Jeżeli chodzi o inne części kraju, to może Pani szukać informacji na stronach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Pozdrawiam.