Witam
Proszę porozmawiać z chłopakiem o swoich odczuciach i emocjach. Jeśli nadal nie będzie potrafił zrozumieć, że tak na prawdę Panią rani starając się zaspokoić swoją ciekawość to może wspólna wizyta u psychologa i rozmawa na ten temat pomorze.
Pozdrawiam
Witam,
Proszę porozmawiać chłopakiem o tym, dlaczego tak ważne są dla niego informacje o sprawcach. Być może jest z Panią na tyle blisko, że nie może znieść krzywdy, jaką Pani wyrządzono i pragnie zemsty. W takim przypadku warto, byście oboje udali się do psychologa. Z pewnością w szkole dostaniecie kontakt do odpowiedniej placówki lub osoby.
Pozdrawiam
Witaj,
najwłaściwsze jest to,co robisz,czyli prośba,by nie dopytywał.Równocześnie przekaż mu w sposób czytelny,jak się czujesz pod wpływem "przesłuchań",bo być może są one dla Ciebie tylko koniecznością powrotu do wspomnień a nie wyrazem czyjejś troski.Powinnaś moim zdaniem ten problem powierzyć psychologom,bo byc może nie został on w Tobie wyciszony ani zneutralizowany przez co masz poczucie,że powinnaś o tym uprzedzać innych chłopaków.A to nie jest konieczne.
Pozdrawiam
Dzień dobry!
Sytuacja jest bardzo trudna, traumatyczna, szczególnie dla Pani, ale także dla partnera. Każda kobieta, która doświadczyła gwałtu ma nieco inne potrzeby i inny sposób radzenia sobie z tym wspomnieniem w przyszłości. Może być on inny niż sposób radzenia sobie Pani chłopaka.
Aby ustalić kompromis - trzeba rozmawiać. Jeśli chce Pani, żeby partner przestał dopytywać o szczegóły - trzeba mu o tym powiedzieć. Jeśli obawia się Pani, że go straci - warto o tym rozmawiać. Domyślam się jednak, że jest to trudne.
Czy po zgwałceniu otrzymała Pani pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną?
Pozdrawiam!
Ma Pani prawo chronić swoje uczucia i odmawiać odpowiedzi. Osoba, której na Pani zależy, powinna to uszanować. Może nie dość stanowczo komunikuje Pani chłopakowi, że te pytania sprawiają ból?
Warto w którymś momencie porozmawiać o traumie ze specjalistą (psychologiem, terapeutą) - ale dopiero kiedy Pani poczuje się gotowa podjąć to wyzwanie.
http://www.krakowpsycholog.com.pl/
Dzień dobry,
bycie ofiarą gwałtu jest naprawdę trudnym przeżyciem i może w znaczący sposób wpłynąć na funkcjonowanie człowieka. Jeśli czuje Pani, że nie chce rozmawiać o całym zajściu Pani bliscy powinni się do tego dostosować. Należałoby jasno, konkretnie zakomunikować chłopakowi, że nie chce Pani o tym rozmawiać a jego pytania sprawiają przykrość i są dla Pani trudne. Z drugiej strony być może gwałt który Pani przeżyła jest dla Pani chłopaka na tyle trudną sytuacją, z którą nie może sobie do końca poradzić, że jego sposobem na radzenie sobie z napięciem wywoływanym przez świadomość tego co Pani przeszła jest właśnie zadawanie wielu pytań. W tej sytuacji warto byłoby skontaktować się ze specjalistą, ponieważ taka konsultacja może być pomocna zarówno dla Pani jak i Pani chłopaka. Koncentracja partnerów na traumatycznym zdarzeniu z przeszłości nie wpływa budująco na tworzenie szczęśliwego związku, w którym oboje mogą czuć się bezpiecznie.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak rozmawiać z osobą, która była ofiarą gwałtu? – odpowiada Mgr Joanna Szlasa
- Dlaczego partner nie mówi o mnie rodzicom? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Dlaczego partner chce przerwy? – odpowiada Dr n. med. Dariusz Pysz-Waberski
- Przyjemność psychiczna wynikająca z gwałtu – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Uczucie wewnętrznej pustki i problemy z pamięcią po zerwaniu z partnerem – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Czy powinnam pójść z partnerem na wspólną terapię? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Jak zaufać partnerowi po nieudanych związkach? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Dlaczego wydaje mi się, że partner mnie zdradza? – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
- Bóle brzucha, stres i zaburzenia lękowe – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Smutek obojga partnerów – odpowiada Dr Ewa Bujoczek
artykuły
Jarosińska o szczegółach planowanej operacji. Nowe informacje o stanie gwiazdy (WIDEO)
-„Dzień Dobry WP". Cieszę się, że państwo dołącz
Jak rozmawiać z chorym na depresję?
350 mln ludzi na całym świecie cierpi na depresję.
Makabra w Chodzieży. "Działanie według planu, który może bardzo długo dojrzewać"
Prokuratura potwierdziła, że w jednym z domów w Ch